آموزش

آموزش تصویری فعالسازی تلفن همراه در سامانه همتا

registaration-1

طرح ریجستری

طرح ثبت تجهیزات دارای سیم کارت با مشارکت وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اپراتورهای تلفن همراه، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و گمرک ج.ا.ا به اجرا گذاشته می‌شود. هدف از اجرای این طرح، مبارزه سیستمی با عرضه و فعالیت تلفن‌های همراه (و سایر تجهیزات دارای سیمکارت) قاچاق و تقلبی میباشد. هر تلفن همراه دارای یک شناسه 15 رقمی منحصربه‌فرد (IMEI) است که با استفاده از آن می‌توان هر تلفن همراه را در شبکه مخابراتی ردیابی کرد. ردیابی بر مبنای IMEI با نواقصی همراه است که به این منظور، از ترکیب این شناسه و یک کد منحصر به‌فرد دیگر برای تشکیل یک زوج یکتا، بهره گرفته می‌شود.

آموزش پله به پله فعالسازی تلفن همراه باآراد

فعالسازی تلفن همراه شما می تواند از درگاه‌های ارتباطی همچون Web، USSD و پیامک صورت گیرد که ما در این اموزش قصد داریم تا فعالسازی تلفن همراه را از طریق سامانه همتا آموزش دهیم.

 

 

در ابتدا وارد سامانه همتا شده و با صفحه‌ای مشابه عکس زیر مواجه می‌شوید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پس از وارد نمودن شماره تلفن خود رمز موقت شش رقمی جهت ورود شما به پنل کاربری ارسال می‌گردد.

 

 

پس از ورود به قسمت پنل کاربری با انتخاب گزینه‌ی “فعال سازی تلفن همراه” در نوار آبی رنگ سمت راست، پنجره‌ای مشابه عکس زیر باز خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در ادامه پس از وارد  نمودن شماره تلفنی که قصد ثبت گوشی موبایل خود بر روی آن را دارید شناسه دستگاه (IMEI) به همراه کد فعالسازی را وارد نموده و بر روی دکمه‌ی ثبت کلیک نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

با باز شدن پنجره‌ی جدید و بررسی صحت اطلاعات نمایش داده شده با تلفن همراه روی دکمه‌ی تایید کلیک نموده و تلفن همراه شما فعال می شود.

 

*قبل از شروع عملیات فعالسازی تلفن همراه، با شماره گیری #06#* از همخوانی شناسه دستگاه با شناسه‌ی روی جعبه اطمینان حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *